دندانپزشکی dental 86

دندانپزشکی  dentistry86

درباره :
صفحه نخست
تماس با نویسنده
آرشیو وبلاگ
پروفایل
ایمیل مدیر وبلاگ


مطالب اخیر
پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱
بهداشت ضعیف دهان و دندان باعث خسارات مالی و اقتصادی به جامعه میشود. Poor Oral
مولکول ما ۳۲ دندان داریم مولکول مقاوم ساز دندان ها در برابرپوسیدگی و کشنده باکت
نواقص و آسیبهای به سر، دهان ممکن است در آینده بتوان با سلول های بنیادی تراپی در
راهکار ساده برای رفع بوی بددهان Home Remedies for Bad Breath(Halitosis)
بیماری پریودنتال : تداوم تخریب Periodontal Disease: The Sequence of Destruction
کاهش وزن در سلامتی لثه Health Of Gums Improves With Weight Loss
بیماری پریودنتال افراد مسن را در معرض خطر مشکلات کلیوی قرار می دهدl
Images of Modern street dentistryعکس/دندانپزشکی در خیابان+13
مرد 45 ساله با درد شدید و فشار در سمت راست صورتش extreme pain and pressure on th

نویسندهدسته بندی موضوعی
 
آرشیو
۱۳٩۱/٥/۱٤
۱۳٩٠/۱٢/۱۳
۱۳٩٠/۱۱/۱
۱۳٩٠/۸/٢۱
۱۳٩٠/۸/۱٤
۱۳٩٠/۸/٧
۱۳٩٠/٧/۳٠
۱۳٩٠/٧/٢۳
۱۳٩٠/٧/۱٦
۱۳٩٠/٧/٩
۱۳٩٠/٦/۱٩
۱۳٩٠/٢/۳
۱۳٩٠/۱/٢٧
۱۳۸٩/۱۱/٩
۱۳۸٩/۱۱/٢
۱۳۸٩/۱٠/۱۸
۱۳۸٩/۱٠/۱۱
۱۳۸٩/۸/٢٩
۱۳۸٩/۸/۱٥
۱۳۸٩/٧/۱٧
۱۳۸٩/٦/٢٠
۱۳۸٩/٥/۳٠
۱۳۸٩/٥/٢۳
۱۳۸٩/٤/۱٢
۱۳۸٩/۳/٢٩
۱۳۸٩/۳/٢٢
۱۳۸٩/۳/۱٥
۱۳۸٩/۳/۱
۱۳۸٩/۱/٢۸
۱۳۸٩/۱/٢۱
۱۳۸۸/٩/٧
۱۳۸۸/۸/۳٠
۱۳۸۸/۸/٢۳
۱۳۸۸/۸/۱٦
۱۳۸۸/۸/٩
۱۳۸۸/٧/۱۸
۱۳۸۸/٧/۱۱
۱۳۸۸/٦/٢۸
۱۳۸۸/٥/۳۱
۱۳۸۸/٥/۱٧
۱۳۸۸/٥/۱٠
۱۳۸۸/٤/٢٠
۱۳۸۸/٤/۱۳
۱۳۸۸/۳/۳٠
۱۳۸۸/۳/٢۳
۱۳۸۸/۳/۱٦


دوستان
American Student Dental Association
IADS | International Association of Dental Students
News | IADS | International Association of Dental Students
South Asian Medical-Dental Association (SAMDA)
Student National Dental Association
The European Dental Students Association (EDSA
دندانپزشکی
ليست وبلاگ ها
قالب وبلاگ
اخبار ايران
اخبار ict
تفريحات اينترنتي
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی
طراحی وب

وبلاگ فارسی


بهترین وبلاگ
،کد آهنگ،تصاویر گیف،مطالب متنوع
باکتری خوب می تواندبا بیماری لثه‌ دندان مبارزه کند‌

بنظر میآیدکهشسست .شوی با باکتری کار خوبی نباشد  اما محقیقین ژاپنی اعلام نمودند که یافته های آنان نشان میدهد که این باکتریهای ممکن است در درمان بیماری لثه  دندانی‌ کمک باشند  آنان شست وشوی کننده ای  که دارای باسیل Bacillus subtilis بود را با باسیل‌ مقتدای به یک باکتری شست وشوی دهان B. subtilis که از لحاظ اینکه موجب هرگونه  بیماری گردد ناشناخته است  و عموما در  ژاپن استفاده میشود مقایسه کردند قبل از استفاده از آنتی بیوتیک B. subtilis را برای درمان عفونتهای روده  استفاده گردیدکه هنور بهمین منظور در برخی از نقاط جهان کاربرد دارد....Gum Disease May Raise Cancer Risk یبماری لثه ممکنست ریسک ابتلا به سرطان را افز

در سرتاسر جهان کارسینوم های دهانی یکی از شایعترین سرطانها و یکی از ده عامل معمول مرگ و میر می‌باشد. سرطان دهان یک بیماری مرتبط با افزایش سن میباشد تقریباً ۹۵ درصد موارد در افراد بالای ۴۰ سال بوده و سن متوسط تشخیص سرطانها ۶۰ سالگی است. در تحقیقات قبلی ارتباط بیماری  لثه با  سایر بیماریها, مانند بیماری  قلبی و دیابت بوده است ولی در بررسیهای علمی جدید نشان میدهد که  عفونت وتورم لثه ای ممکن است منجر به عفونت و تورم در بخشهای  دیگری از بدن,گردد  که می‌تواند  موجب ضایعات و آسیبهای جدی  رگها ئی شوند که تامین کننده خون به قلب و سایر قسمتهای بدن. هستند. سه چهارم از انسان ها حداقل یک بار در طول عمر  خود ممکنست از بیماری لثه  رنج برده باشند.با رعایت بهداشت دهان و دندان مانند با مسواک کردن و نخ کشیدن، خطر پوسیدگی دندان را می‌کاهد و از بیماریهای لثه نیز جلوگیری می‌کند

بیماریهای لثه عموما با ورم و آماس لثه شروع می‌شود که بیماری در این مرحله به راحتی قابل درمان میباشد علائم ورم و التهاب،لثه  حساسیت و خونریزی هنگام مسواک زدن می‌باشد. ممکن است در مراحل پیشرفته بیماری لثه منجر به از دست دادن دندانها گردد. سلامتی لثه‌ها بر سلامتی عمومی بدن تاثیر گذار است. مطالعات و بررسیها وجود رابطه میان بیماری لثه و بیماریهای دیگر مانند دیابت، بیماری قلبی و زایمان زودرس را نمایان ساخته‌اند..در تازه ترین تحقیقات پژوهشگران کالچ امپریال لندن در انگلیسی اثبات کردید  که بیماری لثه نه تنها به لثه و دندان ها آسیب می رساند بلکه ریسک و خطر ابتلا به سرطان را نیز بشدت فزایش می دهد.در برسیهای این تیم تحقیقاتی مشاهده گردید که عفونت لثه و دندان می تواند ریسک و خطر سرطان را بشدت افزایش داده و در برخی از سرطان های مشخص حتی این خطر روبه افزایش  است. برخی از مطالعات نیز  بر این نظر است که  یک لینک  به سرطان, ممکن است باعث بروز بخشی از عفونت باشد..  بررسیهای علمی نشان میدهد که افرادی که دارای  زمینه های مساعد  بیماریهای لثه ای هستند بیشتر میتوانند  در معرض ابتلا به  سرطان قرار داشته باشند.. برای بررسی بیشتر در این تحقیقات  پزوهشگران    48000 نفر از مردانی که از کارکنان مراقبتهای بهداشتی بودند را از سال 1986تا سال ژانوئه  2004  تحت بررسیهای مطالعاتی قرار گرفتند.در شروع این بررسی تمامی این افراد از لحاظ سابقه بیماری لثه بااز بین رفتن استخوان  تخت پرسش قرار گرفتند.تمامی این افراد همچنین بسوالات تغذیه وفعالیتهای فیزیکی واستعمال دخانیات وسابقه پزشکی شان پاسخ دادند.

این افراد هر دوسال از لحاظ بهداشتی وهر چهار سال ازنظر ر‍یم غذائی مورد برسی قرار گرفتند.در طول این بررسی در مجموع 5720نفر دارای سرطان نوع  چدید بودند که در شمارش سرطان پوستی یا سرطان پروستات که در خارج ازپروستات نبودند.در این مطالعه مقایسه ای مابین مردانی که دارای لثه سالم بودند با کسانیکه دارای سابقه بیماری  لثه بودند بدین شرح بود که :14درصد در معرض مبتلا به هرنوع سرطان بودند.49 درصد درمعرض سرطان کلیوی و54درصد در معرض سرطان پانکراس و30درصد درمعرض احتمالی سرطانهای خون گزارش گردیده اند. در این مطالعه دیده شد خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده در مردان مبتلا به بیماری لثه که به تازگی دندان خود را از دست بودند در مقایسه با آنها که بیماری لثه نداشتند و دندان خود را از دست نداده بودند ۲/۷برابر بیشتر بود. این مطالعه‌ای  جدیدی بود که  به وضوح خطر شدید ابتلا به سرطان لوزالمعده را با بیماری لثه ارتباط می‌داد. سرطان لوزالمعده که چهارمین دلیل برجسته مرگ و میر ناشی از سرطان در آمریکاست، یکی از مرگبارترین سرطان‌ها است که این امر تا حدود زیادی ناشی از آن است که این سرطان اغلب پیش از رشد یافتن در خارج از لوزالمعده تشخیص داده نمی‌شود.  نتیجه این مطالعه با توجه به تمامی جوانب ریسک فاکتورهای مختلف بوده است .این بررسی کالچ امپریال لندن حاکی ازافزایش ریسک سرطانهای بوده است . برسیهای این تیم تحقیقاتی کالچ امپریال لندن نشانگر آن بود که غفونتهای لثه ای نقش بسزائی ذر رشد این سرطانها دارد.اما مشاهدات این بررسی غلت ومعلول را ثابت نمی نمایدو این نیاز به بررسی بیشتر دارد.  ‍

 

Increase in Cancer Risk in Men With History of Gum Disease

By Miranda Hitti
WebMD Health News

Reviewed by Louise Chang, MD

May 27, 2008 -- Men with a history of gum disease may be more likely than other men to develop cancer, a new study shows.

The study included more than 48,000 male health care workers who were followed from 1986 through January 2004.

When the study started, the men were asked if they had a history of gum disease with bone loss. They also answered questions about their diet, physical activity, smoking, and medical history.

The men completed health surveys every two years and dietary surveys every four years.

During the study, the group had 5,720 new cases of cancer, not counting nonmelanoma skin cancer or prostate cancer that hadn't spread beyond the prostate.

Compared to men with healthy gums, men with a history of gum disease were:

  • 14% more likely to develop cancer overall
  • 49% more likely to develop kidney cancer
  • 54% more likely to develop pancreatic cancer
  • 30% more likely to develop blood cancers

Those results take various risk factors into consideration.

The findings show a "small, but significant increase in overall cancer risk," write the researchers, who included Dominique Michaud, ScM, of Imperial College London.

Michaud's team notes that inflammation from gum disease may play a role, but observational studies like this one don't prove cause and effect, so more research is needed to check the findings, which appear in The Lancet Oncology.

 

...