دندانپزشکی dental 86

دندانپزشکی  dentistry86

درباره :
صفحه نخست
تماس با نویسنده
آرشیو وبلاگ
پروفایل
ایمیل مدیر وبلاگ


مطالب اخیر
پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱
بهداشت ضعیف دهان و دندان باعث خسارات مالی و اقتصادی به جامعه میشود. Poor Oral
مولکول ما ۳۲ دندان داریم مولکول مقاوم ساز دندان ها در برابرپوسیدگی و کشنده باکت
نواقص و آسیبهای به سر، دهان ممکن است در آینده بتوان با سلول های بنیادی تراپی در
راهکار ساده برای رفع بوی بددهان Home Remedies for Bad Breath(Halitosis)
بیماری پریودنتال : تداوم تخریب Periodontal Disease: The Sequence of Destruction
کاهش وزن در سلامتی لثه Health Of Gums Improves With Weight Loss
بیماری پریودنتال افراد مسن را در معرض خطر مشکلات کلیوی قرار می دهدl
Images of Modern street dentistryعکس/دندانپزشکی در خیابان+13
مرد 45 ساله با درد شدید و فشار در سمت راست صورتش extreme pain and pressure on th

نویسندهدسته بندی موضوعی
 
آرشیو
۱۳٩۱/٥/۱٤
۱۳٩٠/۱٢/۱۳
۱۳٩٠/۱۱/۱
۱۳٩٠/۸/٢۱
۱۳٩٠/۸/۱٤
۱۳٩٠/۸/٧
۱۳٩٠/٧/۳٠
۱۳٩٠/٧/٢۳
۱۳٩٠/٧/۱٦
۱۳٩٠/٧/٩
۱۳٩٠/٦/۱٩
۱۳٩٠/٢/۳
۱۳٩٠/۱/٢٧
۱۳۸٩/۱۱/٩
۱۳۸٩/۱۱/٢
۱۳۸٩/۱٠/۱۸
۱۳۸٩/۱٠/۱۱
۱۳۸٩/۸/٢٩
۱۳۸٩/۸/۱٥
۱۳۸٩/٧/۱٧
۱۳۸٩/٦/٢٠
۱۳۸٩/٥/۳٠
۱۳۸٩/٥/٢۳
۱۳۸٩/٤/۱٢
۱۳۸٩/۳/٢٩
۱۳۸٩/۳/٢٢
۱۳۸٩/۳/۱٥
۱۳۸٩/۳/۱
۱۳۸٩/۱/٢۸
۱۳۸٩/۱/٢۱
۱۳۸۸/٩/٧
۱۳۸۸/۸/۳٠
۱۳۸۸/۸/٢۳
۱۳۸۸/۸/۱٦
۱۳۸۸/۸/٩
۱۳۸۸/٧/۱۸
۱۳۸۸/٧/۱۱
۱۳۸۸/٦/٢۸
۱۳۸۸/٥/۳۱
۱۳۸۸/٥/۱٧
۱۳۸۸/٥/۱٠
۱۳۸۸/٤/٢٠
۱۳۸۸/٤/۱۳
۱۳۸۸/۳/۳٠
۱۳۸۸/۳/٢۳
۱۳۸۸/۳/۱٦


دوستان
American Student Dental Association
IADS | International Association of Dental Students
News | IADS | International Association of Dental Students
South Asian Medical-Dental Association (SAMDA)
Student National Dental Association
The European Dental Students Association (EDSA
دندانپزشکی
ليست وبلاگ ها
قالب وبلاگ
اخبار ايران
اخبار ict
تفريحات اينترنتي
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی
طراحی وب

وبلاگ فارسی


بهترین وبلاگ
،کد آهنگ،تصاویر گیف،مطالب متنوع
عفونت‌های‌مزمن لثه در مردان ‌و خطر ناباروری Male Infertility Linked to Gum Dise

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و باقی ماندن ذرات غذا میان دندان‌ها  باعث التهاب لثه و ایجاد پلاک میکروبی  و این عامل می‌تواند سبب خونریزی خود به خودی لثه شود که التهاب لثه و به دنبال آن خونریزی لثه را ایجاد می‌کند. خونریزی و زخم لثه به خودی خود بدون مراجعه  به دندانپزشک بهبود نمی‌یابد و در صورت مراجعه به دندانپزشک، چنانچه نیاز به جرم‌گیری دندان‌ها نباشد و عوامل دیگری نیز در خونریزی نقش داشته باشند، به فرد توصیه می‌شود با مسواک زدن و استفاده صحیح از نخ دندان، پلاک میکروبی را رفع کند تا زخم لثه نیز بهبود یابد. وجود بعضی بیماری‌های خونی و دیابت را نیز از عوامل افزایش استعداد خونریزی لثه‌ها میتواند باشد.با رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده از نخ دندان و دهانشویه‌های حاوی فلوراید می‌توان از خونریزی و التهاب لثه پیشگیری کرد .


شایع‌ترین علت خونریزی لثه التهاب لثه یا ژنژیویت(ژنژیویت یکی از بیماریهای بافت اطراف دندان ( Periodontal ) است . این دسته از بیماریها زمانی که التهاب و عفونت بافت اطراف دندان را تخریب می کنند بوجود می آیند  )  است که به دلیل رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان به وجود می‌آید.

رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و استفاده نکردن از نخ دندان، ذرات غذا میان دندان‌ها باقی می‌ماند و موجب التهاب لثه می‌شود. لثه ملتهب، نرم و قرمز رنگ می‌شود و در هنگام مسواک زدن دچار خونریزی می‌شود. در مواقع التهاب شدید، لثه خود به خود و بی‌دلیل دچار خونریزی می‌شود و در این مواقع باید به سرعت به پزشک مراجعه کرد.

علائم بیماری‌های لثه شامل: خونریزی از لثه به هنگام مسواک زدن، لثه‌های قرمز ملتهب و دردناک، لثه‌هایی که از دندان فاصله گرفته‌اند، بوی بد دهان، وجود چرک بین لثه و دندان، دندان‌های لق و فاصله گرفته از هم و تغییر در وضعیت قرارگیری دندان‌ها هنگام جویدن می‌باشد.

همه ما می دانیم که مسواک زدن و نخ دندان به طور منظم مانع از پوسیدگی دندان و بیماری لثه میشود. مطالعات همچنین نشان می دهد که عادات خوب بهداشت دهان ممکن است قدرت باروری در مردان زیر بارور را بهبودمی بخشد. زیر بارور مردان را موجب  کاهش ظرفیت تولید مثل میشود. زیر باروری می تواند توسط عوامل بسیاری ، از جمله عفونت باکتریایی در سیستم تناسلی مردان ایجاد شود. درمان مستقیم آنتی بیوتیک به تنهایی نمی تواند  درمان دائمی تلقی شود. دلیل این است که باکتریهای دهانی ممکن است دستگاه تولید مثل در زمانی که آنها به طور متناوب به جریان خون در زمان  خونریزی لثه ها مجدا آلوده سازد. در واقع ، باکتری های موجود در مایع منی (به نام باکتریواسپرمی bacteriospermia) و یا انزال در بیماران مبتلا اغلب مشابه به داخل باکتری های شایع دهان میباشد.بررسیهای نشان از اینست که باکتری  پریودنتال periodontal bacteria در  اسپرمها مشاهده گردید. اشرشیاکلی Escherichia می تواند از طریق سیستم گردش خون به اندام تناسلی مرد برسد و باعث  کاهش تحرک اسپرم شود. یک مطالعه نشان داد که حضور باکتری های موجود در اسپرم  با رعایت بهداشت دهان و دندان همزمان با تجویز آنتی بیوتیک درمان و حذف می شود. بهبود در تحرک اسپرم ، با تمیز نگهداشتن منظم دندان در باروری مردان تاثیر گذار است..این بررسی بیان‌کننده‌علت‌، ارتباط مستقیم بین بیماری های دندان و باکتریواسپرمی bacteriospermia ، که محتملا به زیر باروری منجر می شود.   میباشد.این دلیل دیگری است که برای بهداشت دهان ودندان به طور منظم دندانها را مسواک  و نخ دندان کنید

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد عفونت‌های لثه در مردان می‌تواند باعث ناباروری شده و به توان جنسی آنها آسیب وارد کند. این پژوهش مشترک حاکی است؛ احتمال ناباروری در مردانی که به عفونت‌های مزمن لثه مبتلا هستند بسیار بیشتر از مردانی است که لثه‌های سالم دارند. در این تحقیقات 56 مرد در گروه سنی بین 23 تا 52 سال مورد آزمایش قرار گرفته و اسپرم‌های آنها به لحاظ قدرت باروری سازی در آزمایشگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. محققان دریافته اند که تنها 13 ٪ از این افراد دارای دهان سالم بودند ، در حالی که بیش از 80 درصد از مردان دچار التهاب لثه gingivitis یا ، بیماریهای مزمن لثه chronic periodontal disease یا بیماری پریودنتال تهاجمی همراه بودند.

مهم‌ترین نتیجه‌ای که از این بررسی‌ها حاصل شد این بود که 62درصد از بیماران که تعداد اسپرم‌های آنها کمتر از حد طبیعی بود دچار بیماری لثه بودند. این پژوهشگران نتیجه گرفتند که تماس مداوم با عفونت‌های لثه در بین مردان، خطر ناباروری را در آنها افزایش می‌دهد و درعین حال درمان این عفونت‌ها می‌تواند به بهبود درتعداد و کیفیت اسپرم‌ها کمک کند. اگر مردانی ناباروری که مشکوک به  به التهاب لثه یا بیماری پریودنتال  هستند میتواند با کمک و رجوع به دندانپزشک یاپریودنتیست periodontist و با  درمان مشکلات التهاب لثه یا بیماری پریودنتال  مشکلات ناباروری خود را درمان ویا ازبین برند.

پیش از این نیز مطالعات نشان داده بود که عفونت‌های لثه در بروز بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، زایمان زودهنگام، تولد نوزادان کم وزن و نیز مواجهه با مشکلات خطرناک در مبتلایان به بیماری‌های تنفسی، پوکی استخوان و دیابت نقش دارند.

منبع:

http://fertilityclinics.commale-infertility-linked-to-gum-disease

www.ivillage.co.uk/.../fertility/infertility

www.trying-to-conceive.com/.../dental-health-gum-disease

 

...