دندانپزشکی dental 86

دندانپزشکی  dentistry86

درباره :
صفحه نخست
تماس با نویسنده
آرشیو وبلاگ
پروفایل
ایمیل مدیر وبلاگ


مطالب اخیر
پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱
بهداشت ضعیف دهان و دندان باعث خسارات مالی و اقتصادی به جامعه میشود. Poor Oral
مولکول ما ۳۲ دندان داریم مولکول مقاوم ساز دندان ها در برابرپوسیدگی و کشنده باکت
نواقص و آسیبهای به سر، دهان ممکن است در آینده بتوان با سلول های بنیادی تراپی در
راهکار ساده برای رفع بوی بددهان Home Remedies for Bad Breath(Halitosis)
بیماری پریودنتال : تداوم تخریب Periodontal Disease: The Sequence of Destruction
کاهش وزن در سلامتی لثه Health Of Gums Improves With Weight Loss
بیماری پریودنتال افراد مسن را در معرض خطر مشکلات کلیوی قرار می دهدl
Images of Modern street dentistryعکس/دندانپزشکی در خیابان+13
مرد 45 ساله با درد شدید و فشار در سمت راست صورتش extreme pain and pressure on th

نویسندهدسته بندی موضوعی
 
آرشیو
۱۳٩۱/٥/۱٤
۱۳٩٠/۱٢/۱۳
۱۳٩٠/۱۱/۱
۱۳٩٠/۸/٢۱
۱۳٩٠/۸/۱٤
۱۳٩٠/۸/٧
۱۳٩٠/٧/۳٠
۱۳٩٠/٧/٢۳
۱۳٩٠/٧/۱٦
۱۳٩٠/٧/٩
۱۳٩٠/٦/۱٩
۱۳٩٠/٢/۳
۱۳٩٠/۱/٢٧
۱۳۸٩/۱۱/٩
۱۳۸٩/۱۱/٢
۱۳۸٩/۱٠/۱۸
۱۳۸٩/۱٠/۱۱
۱۳۸٩/۸/٢٩
۱۳۸٩/۸/۱٥
۱۳۸٩/٧/۱٧
۱۳۸٩/٦/٢٠
۱۳۸٩/٥/۳٠
۱۳۸٩/٥/٢۳
۱۳۸٩/٤/۱٢
۱۳۸٩/۳/٢٩
۱۳۸٩/۳/٢٢
۱۳۸٩/۳/۱٥
۱۳۸٩/۳/۱
۱۳۸٩/۱/٢۸
۱۳۸٩/۱/٢۱
۱۳۸۸/٩/٧
۱۳۸۸/۸/۳٠
۱۳۸۸/۸/٢۳
۱۳۸۸/۸/۱٦
۱۳۸۸/۸/٩
۱۳۸۸/٧/۱۸
۱۳۸۸/٧/۱۱
۱۳۸۸/٦/٢۸
۱۳۸۸/٥/۳۱
۱۳۸۸/٥/۱٧
۱۳۸۸/٥/۱٠
۱۳۸۸/٤/٢٠
۱۳۸۸/٤/۱۳
۱۳۸۸/۳/۳٠
۱۳۸۸/۳/٢۳
۱۳۸۸/۳/۱٦


دوستان
American Student Dental Association
IADS | International Association of Dental Students
News | IADS | International Association of Dental Students
South Asian Medical-Dental Association (SAMDA)
Student National Dental Association
The European Dental Students Association (EDSA
دندانپزشکی
ليست وبلاگ ها
قالب وبلاگ
اخبار ايران
اخبار ict
تفريحات اينترنتي
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی
طراحی وب

وبلاگ فارسی


بهترین وبلاگ
،کد آهنگ،تصاویر گیف،مطالب متنوع
معاینه منظم دندان نوزادان و شیرخواران از اول فروردین89 متولد میشوند

 در راستای ارتقای بهداشت دهان و دندان کودکان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اول فروردین89 پروژه لبخند را در سراسر کشور به  اجرا گذاشت .

 نوزادانی  که از اول فروردین ماه امسال متولد میشوند به تدریج از شهریور ماه سالجاری صاحب دندانهای شیری میشوند، به طور منظم مورد معاینات دهان و دندان قرار می گیرند. مطمنا، این کودکان در آینده دندانهایشان سالم تر و زیباتر از متولدین سال های قبل خواهد که معاینات دهان و دندان قرار نگرفتند. مراقبت دندانی در ابتدای زندگی بهترین راه سالم نگهداشتن دندانهای کودکانتان، خواهدبود.

 اولین دندان نوزادان به طور معمول در بین 4 تا 7 ماهگی در میآورند که علائم ها  میتواند شامل

گریه کردن، بیقراری یا تحریک پذیری.

تب خفیف (که بالاتر از 38.3 درجه سانتیگراد نیست

سرازیر شدن آب دهان.

تمایل به گاز زدن و جویدن اشیا.

تورم و حساسیت لثهها.

والدین این نوزادان باید در جلسات آموزشی و مراقبتی شرکت کنند و دندان این نوزادان پس از رویش هر سه ماه یکبار مورد معاینه قرار میگیرد.

 رعایت این نکات به حفظ سلامت دندانهای کودکتان کمک خواهد کرد:

 - برای چکآپهای منظم به دندانپزشک مراجعه کنید. شش ماه پس از بیرون آمدن اولین دندان کودک او را برای ویزیت دندانپزشکی ببرید،اما این ویزیت نباید دیرتر از اولین سالگرد تولد کودک باشد. معاینه منظم دندانها،پاک کردن دندان‌‌ها و درمان با فلوراید میتواند مشکلات دندانها را پیش از آنکه بدتر شوند و نیاز به درمان جدی پیدا کنند، حل کنند.

با پاک کردن دهان کودک چند روز بعد از تولد و تمیز کردن لثهها با یک پارچه یا گاز پانسمان مرطوب پس  از هر بار شیر خوردن، از پوسیدگی دندان او جلوگیری کنید. این کار به زدوده شدن پلاک دندانی کمک خواهد کرد.

- به کودکتان اجازه ندهید تا برای مدت بیش از حد طولانی از سینهتان شیر بخورد. اگر بگذارید کودکتان هنگامی که شیشه شیر، شیر خشک،آب قند یا آب میوه را در دهان دارد، چرت بزند یا بخوابد، دندانهایش دچار پوسیدگی میشود.

از یک سالگی به بعد کودکتان را تشویق کنید که با فنجان مایعات را بنوشد.

در کودکان بزرگتر که به ورزش میکنند یا سوار روروک یا دوچرخه میشوند، استفاده از محافظهای دهانی در حین ورزش میتوانند از آسیبهای احتمالی به دندانها جلوگیری کند. ممکن است دندانپزشکتان محافظ دندانی برای کودکتان بسازد که از انواع آماده موجود در بازار بهتر در دهان او جا بگیرد.

- اطلاع از اقداماتی که باید موارد اضطراری دندانپزشکی کودک انجام دهید. اگر دندان کودک کنده شد، اگر ریشه دندان کثیف شده است، آن را با آب بشویید، اما به آن دست نزنید یا قطعات بافت اضافی را جدا نکنید. در صورت امکان، دندانرا به آرامی درون حفره دندانی جا بگذارید و آن را نگه دارید. اگر این کار ممکن نیست، دندان را درون فنجانی از شیر بگذارید و فورا به دندانپزشک مراجعه کنید.

انجمن دندانپزشکان آمریکا توصیه میکند که اولین ویزیت کودک شما در یک سالگی باشد. در اولین ویزیت، دندانپزشک روشهای مسواک زدن صحیح را به شما آموزش میدهد. اینگونه معاینات دورهای از ترس کودک شما برای مراجعات بعدی میکاهد. والدینی که هنگام دندان درد کودک خود را نزد دندانپزشک میبرند، زمینه ترس را در او پیریزی میکنند.

زمانی که تمام دندانهای شیری کودک شما رویش یافتند (حدود 5/2 سالگی)، دندانپزشک ممکن است استفاده از فلوراید موضعی را شروع کند. فلوراید مینای دندان را محکم و از پوسیدگیها و تشکیل حفرههای عمیق جلوگیری میکند.

تغییر رنگ دندان در نتیجه استفادهی طولانیمدت از آنتیبیوتیکها هم رخ میدهد. از آنجا که بسیاری

مراقبت دندانپزشکی صحیح حتی قبل از ظاهر شدن اولین دندانهای کودک شروع میشود. به خاطر بسپارید که چون دندانهای کودکتان را نمیبینید بدین معنا نیست که آنها وجود ندارند. دندانها اغلب در سه ماهه دوم حاملگی شکل میگیرند. در زمان تولد 20 دندان شیری در استخوانهای فک نوزاد شما جای گرفتهاند.

پاک کردن لثههای کودک شیرخوار متعاقب مصرف مواد غذایی بهخصوص قطره آهن بسیار موثر است. با رویش اولین دندان شیری در دهان شیرخوار، شما میتوانید با مسواک نرم مخصوص اطفال یا با یک گاز مرطوب آنها را تمیز کنید.

شیرخواران ممکن است به دلیل عادات تغذیهای بد در خانه دچار پوسیدگی دندانی شدید شوند. خواباندن کودک با شیشه شیر در دهان او به شدت به دندانهای او آسیب میرساند. همچنین مواد قندی که از شیر یا آبمیوه روی دندانهای شیرخوار برای ساعتها باقی میمانند و در طولانیمدت به مینای دندان صدمه میرسانند. تغییر رنگ و حفرههای کوچک از علائم پوسیدگی با شیشه شیر است.

در موارد شدید حفرههای عمیق همراه با درد زیاد و آبسه بر روی دندانهای قدامی ایجاد میشود که منجر به کشیدن دندانهای کودک شما میشود و میتواند آسیب روحی به کودک وارد کند.

از شش ماهگی سعی کنید نوشیدن با فنجان و استفاده از قاشق را برای شیرخوار خود شروع کنید، زیرا استفاده دائم از شیشه حتی در طول روز به دندانهای کودک شما آسیب میرساند. دندانپزشک کودکان عمدتا بر روی پیشگیری از پوسیدگی تاکید میکند. با مراجعه مرتب به دندانپزشک و مراقبتهای صحیح روزانه، فرزند دلبند شما از تجربه تلخ دنداندرد و ترس از دندانپزشکی به دور خواهد بود

 

 

...