دندانپزشکی dental 86

دندانپزشکی  dentistry86

درباره :
صفحه نخست
تماس با نویسنده
آرشیو وبلاگ
پروفایل
ایمیل مدیر وبلاگ


مطالب اخیر
پنجشنبه ۱٩ امرداد ۱۳٩۱
بهداشت ضعیف دهان و دندان باعث خسارات مالی و اقتصادی به جامعه میشود. Poor Oral
مولکول ما ۳۲ دندان داریم مولکول مقاوم ساز دندان ها در برابرپوسیدگی و کشنده باکت
نواقص و آسیبهای به سر، دهان ممکن است در آینده بتوان با سلول های بنیادی تراپی در
راهکار ساده برای رفع بوی بددهان Home Remedies for Bad Breath(Halitosis)
بیماری پریودنتال : تداوم تخریب Periodontal Disease: The Sequence of Destruction
کاهش وزن در سلامتی لثه Health Of Gums Improves With Weight Loss
بیماری پریودنتال افراد مسن را در معرض خطر مشکلات کلیوی قرار می دهدl
Images of Modern street dentistryعکس/دندانپزشکی در خیابان+13
مرد 45 ساله با درد شدید و فشار در سمت راست صورتش extreme pain and pressure on th

نویسندهدسته بندی موضوعی
 
آرشیو
۱۳٩۱/٥/۱٤
۱۳٩٠/۱٢/۱۳
۱۳٩٠/۱۱/۱
۱۳٩٠/۸/٢۱
۱۳٩٠/۸/۱٤
۱۳٩٠/۸/٧
۱۳٩٠/٧/۳٠
۱۳٩٠/٧/٢۳
۱۳٩٠/٧/۱٦
۱۳٩٠/٧/٩
۱۳٩٠/٦/۱٩
۱۳٩٠/٢/۳
۱۳٩٠/۱/٢٧
۱۳۸٩/۱۱/٩
۱۳۸٩/۱۱/٢
۱۳۸٩/۱٠/۱۸
۱۳۸٩/۱٠/۱۱
۱۳۸٩/۸/٢٩
۱۳۸٩/۸/۱٥
۱۳۸٩/٧/۱٧
۱۳۸٩/٦/٢٠
۱۳۸٩/٥/۳٠
۱۳۸٩/٥/٢۳
۱۳۸٩/٤/۱٢
۱۳۸٩/۳/٢٩
۱۳۸٩/۳/٢٢
۱۳۸٩/۳/۱٥
۱۳۸٩/۳/۱
۱۳۸٩/۱/٢۸
۱۳۸٩/۱/٢۱
۱۳۸۸/٩/٧
۱۳۸۸/۸/۳٠
۱۳۸۸/۸/٢۳
۱۳۸۸/۸/۱٦
۱۳۸۸/۸/٩
۱۳۸۸/٧/۱۸
۱۳۸۸/٧/۱۱
۱۳۸۸/٦/٢۸
۱۳۸۸/٥/۳۱
۱۳۸۸/٥/۱٧
۱۳۸۸/٥/۱٠
۱۳۸۸/٤/٢٠
۱۳۸۸/٤/۱۳
۱۳۸۸/۳/۳٠
۱۳۸۸/۳/٢۳
۱۳۸۸/۳/۱٦


دوستان
American Student Dental Association
IADS | International Association of Dental Students
News | IADS | International Association of Dental Students
South Asian Medical-Dental Association (SAMDA)
Student National Dental Association
The European Dental Students Association (EDSA
دندانپزشکی
ليست وبلاگ ها
قالب وبلاگ
اخبار ايران
اخبار ict
تفريحات اينترنتي
تالارهاي گفتگو
خرید اینترنتی
طراحی وب

وبلاگ فارسی


بهترین وبلاگ
،کد آهنگ،تصاویر گیف،مطالب متنوع
سوال آیا ا مشکلات تیروئید thyroid problems در طی دوران حاملگی for pregnancy مشکل

: پاسخ کوتاه 'بله' است. اختلال تیروئید درمان نشده قطعا می تواند باعث مشکلات برای هم نوزاد وهم مادر شود. برخی از این مشکلات عبارتند از فشار خون بالا high blood pressure و پره اکلامپسی preeclampsia در مادر ، و تولد زودرس preterm birth ، عقب ماندگی ذهنی mental retardation ، و حتی مرگ در نوزاد death in the baby و بروز مشکلات عصبی در نوزادان می‌‏شود لیکن محققان معتقدند کاهش هرمون تیروئید در ماه‌‏های پایانی بارداری هیچ‌‏گونه تاثیری بر روی سیستم عصبی بدن نوزاد نخواهد داشت. احتمال بروز مشکلات نرولوژیکی و عصبی در نوزادان  که مادرانشان در ماه‌‏های نخستین دوران بارداری دچار کمبود هرمون تیروئید می‌‏شوند, بسیار زیاد است. مادرانی که میزان هورمون تیروئید بدنشان در 12 هفته نخست بارداری پایین  است، احتمال بروز ناهنجاری‌‏های عصبی همچون‌‏ "بیش فعالی" در این کودکان بسیار بیشتر از نوزادان مادرانی است که میزان هرمون تیروئید بدنشان کافی است.

. شایعترین عامل ایجاد کم کاری تیروئید ,تیروئیدیت هاشیماتو hypothyroidism (thyroid hormone deficiency است که بر اساس وجود آنتی بادی های ضد تیرو گلبولین و ضد میکروزومال در گردش خون شناخته می شود. خبر خوب این است که اکثر اختلالات تیروئید حتی در دوران بارداری قابل درمان با دارو هستند  . اگر در حال حاضر  شما دارای اختلال تیروئید ، یا سابقه خانوادگی مشکلات تیروئید  هستید، بهتر است قبل از حاملگی از پزشک خود بخواهید هورمونهای تیرویید  شما را تست کند.تا ضمن بررسیهای لازم وضروری پزشکی وانجام آزمایشات مناسب و لازم در این زمینه مسائل تیروئید و درمان  لازم . پس از  اطمینان اقدام به باردارشد ن کنید. کلید موفقیت درمان مشکلات تیروئید در دوران بارداری کنترل کردن مرتب میزان TSH وT3 و T4 شما است.انجام این کار موجب حاصل این   اطمینان میشود که  خطری   مادر و نوزاد را در مدت بارداری تهدید نمیکند.. خانمهائی که قبل از باردار شدن دچار کم کاری تیروئید هستند و دارو مصرف میکنند بهتراست همان رژیم داروئی رو با همان مقدار مصرفا زیر نظر پزشک و طبق دستور مصرف دامه بدهند و تغییر ندهند مادرانی که طبق دستور  دارو را مصرف کنند نوزادانی با ضریب هوش نرمال بدنیا می اورند  اماعدم مصرف دارو یا نامنظم  مصرف کردن باعث سقط و یا تولد نوزادانی با ضریب هوش کمتر میشود. اگر حاملگی در آزمایش هورمونهای تیروئید تشدید کم کاری دیده شد .فقط کافی است که 50 میلی گرم به دوز دارو اضافه شود.بنابراین انجام بارداری با کم کاری تیرویید بلا مانع است.. منتها باید مرتب میزان هورمون تیروئید شما کنترل شود. از هفته پنجم بارداری نیاز به هورمون تیروئید در خانمهای باردار افزایش می یابد. راهکارپیشنهادی برای زنانی که دچار کم کاری تیروئید هستند این است به محض تائید بارداری دوز لووتیروکسین در زنان دچار کم کاری تیروئید .. 30%افزایش پیدا کند. و پس از آن تیروتیروپین سرم پایش شود تا دوز لووتیروکسین برای یو تیروئید ماندن آن طبق آن تعدیل گردد. اگر خانمی  در وضعیت  بارداری داروهای غیر از ید رادیواکتیو radioactive iodine مصرف نماید. مصرف این داروها  در دوران بارداری موجب آسیب رسانی جدی به سلول های تیروئیدجنین  میشود.  آنچه مهم است حنما  خانمهائی که دارای  اختلالات تیروئیدی هستند به طور منظم در طول بارداری تحت مراقبتهای  پزشکی  متخصص غدد چک مرتب هورمونهای تیرویید را انجام دهند..

 خبرخوب اینست که بیشتر اختلات تیروئیدی با دارو حتی در دوران بارداری قابل درمان هستند.اگر شما از قبل خود وسابقه خانوادگی اختلات تیروئید روبروهستیدوتوجهداشته باشید که تحت کنترل ومعاینات  ودرمان منظم پزشکی باشید تا با درمان بموقع هم مادر وهم نوزاد با مشکلی موجب نگردند.اگر باردارهستید وقصد استفاده از روی ید رادیواکتیو را دارید این کارهرگز در زمان بارداری انجام ندهید زیرا اینکار موجب آسیب رسانی به سلولهای تیروئید کودک میگردد. کلید موفقیت درمان مشکلات تیروئید در دوران بارداری کنترل کردن مرتب میزان TSH وT3 و است ازاین رو توصییه میگردد درصورت داشتن هرگونه نارسای تیروئید ختما تحت کنتری منظم پزشکی to see your doctor regularly throughout your pregnancy, در دوران بارداری باشید.. شایع ترین اختلال تیروئید در حاملگی و اطراف آن کم کاری تیروئید (کمبود هورمون است که بعضی از مادران باردار از آن رنج می برند که  میتواند متجر به هیپرتیروئیدی (هورمون بالای تیروئید یا پرکاری تیروئید) شود .

...